- اخبار

بازدید دکتر نمکی سرپرست وزارت بهداشت کشور از بیمارستانها و مراکز درمانی شهرستانهای بابلسر و فریدونکنار

‍ 🔴 بازدید #نمکی سرپرست #وزارت_بهداشت از مراکز درمانی شهرستان های #بابلسر و #فریدونکنار

🔸️به گزارش بابلسـرنیوز: سرپرست وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور امروز(دوشنبه) طی بازدیدی که از شهرستان های فریدونکنار و بابلسر داشت به مردم قول تقویت و اختصاص تجهیزات درمانی و پزشکی در مراکز درمانی این ۲ شهرستان داد.

 سرپرست #وزارت_بهداشت به دو شهر ساحلی و گردشگر پذیر #بابلسر و #فریدونکنار سفری بسیار کوتاه داشت و از مراکز بهداشت و درمان این دو شهرستان بازدید و مشکلات بهداشتی و درمانی را مورد بررسی قرار داد. 
سرپرست وزارت بهداشت، درمان و اموزش پزشکی با حضور بسیار کوتاه و گذری در بیمارستان امام خمینی فریدونکنار و یکی از مراکز خدمات درمانی #بابلسر (اجاکسر) به مردم این منطقه قول داد که به زودی تجهیزات پزشکی و درمانی مانند آمبولانس و دیگر تجهیزات برای تقویت خدمات پزشکی به این دو شهرستان اختصاص می یابد. 
نمکی همچنین در بازدید از مرکز خدمات جامع سلامت روستایی #اجاکسر شهرستان #بابلسر، در جریان چگونگی روند اجرای نظام ارجاع بیمار و #سامانه_نسخه_نویسی_الکترونیکی قرار گرفت و افزود: این سامانه در آینده ای نزدیک در کل کشور مستقر خواهد شد و #جایگزین نسخه های کاغذی می شود.
گفتنی است سامانه نسخه نویس الکترونیکی توسط سازمان‌های نظام پزشکی، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، دانشگاه علوم پزشکی مازندران، سازمان غذا و دارو، سازمان بیمه سلامت و تامین اجتماعی از سال ۹۳ به صورت پایلوت در برخی از بیمارستان های مازندران در حال اجرا است.
همچنین از سال ۹۶ این سامانه در تمامی #روستاهای شهرستان #بابلسر اجرا شد که بر اساس آن سیستم نسخه‌نویسی از حالت دستی و کاغذی حذف و به صورت الکترونیکی در حال پیاده‌سازی است.
نسخه‌نویسی الکترونیکی، برای نخستین بار در کشور، از سال ۹۳ در شهرستان بابلسر به صورت پایلوت اجرا شد.
شهرستان های ساحلی و گردشگر پذیر #فریدونکنار و #بابلسر در مجموع دارای حدود ۱۲۰ هزار نفر جمعیت هستند که سالانه میزبان حدود ۱۲ میلیون نفر گردشگر می باشند.
سرپرست وزارت بهداشت صبح امروز به مازندران سفر کرد.
بررسی برنامه پزشک خانواده، بازدید از طرح های عمرانی پزشکی و بررسی وضعیت بهداشتی و درمانی مازندران از جمله اهداف و برنامه های سفر #دکتر_نمکی به این استان اعلام شد.

دوشنبه ۱ بهمن ۹۷

عکس: #مصطفی_آسمانی، #زهره_اسماعیلی
گزارش:#شقایق_نائیجیان
تنظیم: #مصطفی_آسمانی

درباره ما admin

ادامه مطلب admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *